Aktualności

Aktualności
 • Historia sera pleśniowego

  Historia sera pleśniowego

  27 marca 2024

  Pierwsze odkrycia pleśni sięgają starożytności, gdy ludzie zauważyli, że ser pozostawiony w wilgotnym i ciepłym miejscu ulegał fermentacji i tworzeniu się pleśni.

  Czytaj więcej
 • Targi EKO Tredny

  Targi EKO Tredny

  20 marca 2024

  16-17 marca mieliśmy okazję uczestniczyć w największym spotkaniu ekobranży na Południu Polski, prezentując nasze sery pleśniowe Lazur na Targach EKO Trendy. W tym wydarzeniu wzięli udział nie tylko polscy producenci, dystrybutorzy, rolnicy, rzemieślnicy, ale także z Litwy, Bułgarii, Węgier, Maroka, Gruzji, Azerbejdżanu i Armenii, oferujący oryginalne specjały i smakołyki.

  Czytaj więcej
 • Lazur na Euro Gastro

  Lazur na Euro Gastro

  15 marca 2024

  Po udziale w targach EURO GASTRO, na których spędziliśmy trzy dni, pragniemy podzielić się naszymi wrażeniami, szczególnie związanymi z serami pleśniowymi Lazur, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających

  Czytaj więcej
 • Seria pokazów kulinarnych

  Seria pokazów kulinarnych

  7 marca 2024

  Za nami już 8. kulinarne show z serii 12, które miało miejsce w Warszawie, w restauracji Moonsfera, stanowiło prawdziwą ucztę dla zmysłów.

  Czytaj więcej
 • Pleśń w serach albo Dwa oblicza pleśni

  Pleśń w serach albo Dwa oblicza pleśni

  21 lutego 2024

  Znamy wszyscy ten charakterystyczny kożuszek pleśni, który zazwyczaj wzbudza niepokój, gdy pojawia się na chlebie, pomidorach czy truskawkach. Niemniej jednak, te obawy natychmiast przechodzą w zapomnienie, gdy mamy do czynienia z serem pleśniowym.

  Czytaj więcej
 • Błękitny ser pleśniowy na targach Lisbon Food Affair