Aktualności

Aktualności
Srebro siatkarek Ambera Kalisz

Siatkarki Ambera Kalisz zdobyły srebrny medal w rywalizacji kadetek w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Amber „Lazur Cup” 2014. W tej jednej z największych młodzieżowych imprez siatkarskich w regionie, rywalizowało 350 zawodniczek i zawodników z ponad 20 zespołów. Sponsorem tego bardzo udanego turnieju była Spółdzielnia Mleczarska Lazur.

Tegoroczna, trzecia już edycja ,,Lazur Cup’’ rozegrana została w rozszerzonej formule. Oprócz turnieju kadetek, który odbywał się w hali Kalisz Arena oraz w salach Gimnazjum nr 9 i Szkoły Podstawowej nr 17 rozegrano też turniej kadetów w hali „Olimpia” przy ulicy Rzemieślniczej oraz turniej minisiatkówki dziewcząt w salach Zespołu Szkół nr 10 przy ulicy Podmiejskiej.- W imprezie wzięło udział w sumie 350 uczestników - podkreśla Daniel Przybylski, trener Ambera Kalisz i jeden z organizatorów turnieju ,,Lazur Cup’’. - W turnieju minisiatkówki rywalizowało sześć drużyn, w rozgrywkach kadetów dziesięć, a w kadetkach aż dwanaście zespołów. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany.

W najbardziej emocjonującym głównym turnieju kadetek triumfowały siatkarki Kadry Regionalnej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. W jej składzie znalazło się 12 najlepszych zawodniczek z rocznika 1997 z czterech województw: wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego i kujawsko- pomorskiego. W decydującym o kolejności miejsc na podium meczu Kadra pokonała po zaciętym spotkaniu i tie-breaku MUKS Amber Kalisz, którego drużyna uplasowała się na drugiej pozycji. Młodszy i drugi zespół Ambera zajął ósme miejsce. - Z występu dwóch swoich zespołów jestem bardzo zadowolony - twierdzi trener Przybylski. - Jeden co prawda zajął trochę odleglejsze ósme miejsce, ale byliśmy wówczas w trakcie przygotowań do finału mistrzostw Polski w Kołobrzegu. Mimo to zagraliśmy kilka niezłych spotkań. Z kolei starsze dziewczyny zajęły drugie miejsce, ulegając jedynie kadrze SOS Północ, gdzie występuje dwanaście najlepszych siatkarek z czterech województw. W turnieju kadetów zwyciężyli siatkarze KS Metro Warszawa, którzy zanotowali komplet zwycięstw. - Z punktu widzenia szkoleniowego turniej ,,Lazur Cup’’ należy uznać za rewelacyjny, tutaj każdy mecz był decydujący - twierdzi Wojciech Szczucki, opiekun warszawskiej ekipy. W jego drużynie zagrali dwaj siatkarze pochodzący z Kalisza Rafał Berwald i Filip Troczyński.

Uroczyste podsumowanie turnieju Lazur Cup odbyło się w największej hali w regionie - Kalisz Arena, a puchary i medale dla najlepszych wręczali prezydent Kalisza Janusz Pęcherz i Prezes Spółdzielni Mleczarskiej Lazur w Nowych Skalmierzycach, Zenon Michaś.