Aktualności

Aktualności
Grand Prix i 7 medali dla Lazura

Grand Prix i 7 medali dla Lazura

Sery pleśniowe Lazur zdobyły aż 8 medali w prestiżowym Kulinarnym Konkursie Sera Good Cheese 2017: 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe oraz najważniejszą nagrodę tego wydarzenia – medal Grand Prix 2017, który jury przyznało skalmierzyckiej spółdzielni za jej najnowszy produkt, ser pleśniowy Rokblu. Gala ogłoszenia wyników odbyła się 24 października br., podczas Polskiego Kongresu Serowarskiego w Mrągowie.


Sery pleśniowe Lazur Błękitny i Złocisty zdominowały kategorię ser na kanapkę, zdobywając złoto za ser Lazur Złocisty – plastry oraz brąz za ser Lazur Błękitny – plastry. Kategoria ser do pizzy również należała do firmy Lazur: złoto zdobył ser Rokblu, a srebro Lazur Błękitny – główka. Kolejny złoty medal, tym razem w kategorii ser miękki na deskę, jury przyznało Lazurowi za ser Rokblu. W kategorii ser do sałatki, Lazur nagrodzony został brązowym medalem za ser pleśniowy Lazur Złocisty – główka. W kategorii ser topiony, srebrny medal otrzymała Lazuretta Złocista.  

 

Największą ilość punktów w konkursie Good Cheese 2017, a tym samym nagrodę Grand Prix Kulinarnego Konkursu Sera 2017 zdobył ser pleśniowy Lazur Rokblu. Tak jak wszystkie sery Lazur, także Rokblu tworzony jest tylko z najwyższej klasy polskiego mleka i w oparciu o tradycyjną recepturę. O jego wyjątkowo pełnym smaku, bogatym grzybowym aromacie oraz aksamitnej, maślanej konsystencji decyduje wydłużony okres dojrzewania. To właśnie dzięki swoim walorom Rokblu sprawdza się w wymagającej, profesjonalnej kuchni.

 

Prestiż Kulinarnego Konkursu Sera Good Cheese podnosi fakt, że o medale walczyło aż 80 najlepszych produktów z całego kraju, a ich jakość oraz walory smakowe oceniali kucharze i szefowie kuchni rekomendowani przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni. Zdobywając Grand Prix i aż 7 z 36 przyznanych medali, Lazur potwierdził najwyższą jakość oraz doskonały smak swoich serów pleśniowych i z powodzeniem powtórzył sukces z roku 2016, kiedy z konkursu powrócił z 3 srebrnymi i 1 złotym medalem.