Aktualności

Aktualności
Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś z Lazurem

Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś z Lazurem

3 czerwca br. w położonym nad Zalewem Zegrzyńskim Hotelu Windsor w Jachrance odbyła się IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś. Jego głównym pomysłodawcą oraz organizatorem jest Stefan Birek. Lazur był patronem honorowym wydarzenia.


Uczestnicy zmierzyli się w dwóch zadaniach. W ramach pierwszego przygotowywali przystawkę zimną lub gorącą, której produktami obowiązkowymi były filet z suma ze skórą, amarantus ekspandowany i cykoria. Drugim zadaniem natomiast było danie główne, którego podstawą miały być biodrówka jagnięca bez kości, mąka orkiszowa oraz kiszona czerwona kapusta.

Konkurs Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś dedykowany jest kucharzom profesjonalistom oraz uczniom szkół gastronomicznych. Zwycięzcy konkursu w kategorii profesjonaliści otrzymali nominację do Półfinału Kulinarnego Pucharu Polski'2017. Firma Lazur, tradycyjnie już, objęła Konkurs patronatem honorowym i przygotowała dla jego uczestników bogatą ofertę serów do gotowania i w ramach upominku.

Sery Lazur degustowane były także na stoisku firmowym oraz podczas Gali Dinner.

 

foto: Green Spoon