Aktualności

Aktualności
Lazur Błękitny - porcja 100 g Przebojem FMCG 2018

Lazur Błękitny - porcja 100 g Przebojem FMCG 2018

Ser pleśniowy Lazur Błękitny - porcja 100 g zwyciężył w tegorocznej edycji plebiscytu „Przebój FMCG 2018” magazynu „Życie Handlowe” w kategorii Sery i serki do smarowania. Gala wręczenia nagród odbyła się 22 maja br. w Warszawie.


Z roku na rok rośnie liczba produktów zgłaszanych do konkursu „Życia Handlowego”, jednak to właśnie tegoroczna edycja okazała się rekordowa: o statuetkę „Przebojowego Produktu 2018” w sumie walczyło 600 wyrobów dostępnych w sklepach spożywczych.  Nagrody zdobyło zaledwie 60 z nich. W gronie laureatów jest Lazur Błękitny - porcja 100 g.

W drodze po zwycięstwo Lazur Błękitny - porcja 100 g przeszedł podwójną weryfikację. W pierwszym etapie plebiscytu jego walory oceniło profesjonalne jury z sektora FMCG. Ostatecznie to przedstawiciele handlu detalicznego i hurtowego wskazali na Lazur Błękitny jako na produkt o największym potencjale sprzedażowym w swojej kategorii.

Ser Lazur Błękitny - porcja 100 g funkcjonuje w tradycyjnym, trójkątnym kartoniku. Jego etykieta, podobnie jak pozostałych produktów marki, wpisuje się w trend short clean label, choć od ponad pół wieku pozostaje taka sama: naturalnie krótka i czysta, wolna od środków konserwujących i sztucznych barwników. Wewnętrzna strona opakowania została wykorzystana do komunikacji z konsumentami. W środku nadrukowane są informacje na temat dojrzewania serów z przerostem szlachetnej pleśni oraz dedykowane przepisy. Lazur Błękitny ma bowiem wyjątkowo szerokie zastosowanie kulinarne. Ma kruchy, wilgotny miąższ i wyrazisty grzybowy aromat, który doskonale komponuje się z mięsami oraz warzywami i niebanalnie inspiruje przy tworzeniu wytrawnych deserów. Błękitny stanowi wartościowe uzupełnienie zbilansowanej diety – jest źródłem białka, wapnia i fosforu, zawiera również magnez i sód oraz witaminy A i E.

Zwycięstwo sera Lazur Błękitny - porcja 100 g i tytuł Przeboju FMCG 2018 to dla firmy Lazur ogromne wyróżnienie i jednocześnie szczególny dowód zaufania ze strony głosujących. Dziękujemy!