Aktualności

Aktualności
Lazur dla dzieci

Lazur dla dzieci

Co można zdziałać łącząc muzykę klasyczną, polski biznes, kardiochirurgię dziecięcą i chęć pomagania? Naprawdę wiele, na przykład zakupić unikatowy aparat do odzyskiwania krwi, którą mali pacjenci chorujący na serce tracą podczas operacji. Dokładnie taki, jakim od niedawna cieszyć się może Centrum Zdrowia Dziecka. SM Lazur ma w tym swój udział.


Zanim jednak udało się zakupić sprzęt, konieczne było zebranie pieniędzy i to w niebagatelnej kwocie. W historię zbiórki wpisują się koncerty charytatywne Fundacji Serce Dziecka. Pierwszy z nich, o znamiennym tytule „Otwarte Serce – Mistrzowie Muzyki, Biznesu i kardiochirurgii Dzieciom”, 28 września w auli Akademii Sztuk Pięknych Warszawie zainaugurowała światowej sławy skrzypaczka, Patrycja Piekutowska – Ambasador Fundacji i pomysłodawczyni wydarzenia. Prywatnie mama pięcioletniego Antosia, który właśnie w Centrum Zdrowia Dziecka przeszedł skomplikowaną operację serca. To wtedy Patrycja Piekutowska wpadła na pomysł, aby zorganizować cykl charytatywnych wydarzeń kulturalnych, mających na celu pomoc dzieciom z wrodzonymi wadami serca. Spółdzielnia Mleczarska Lazur jest jednym ze sponsorów wrześniowego koncertu.

Więcej o aparacie zakupionym dla pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka dowiedzieć się można z materiału przygotowanego przez Telewizję Polską: http://panorama.tvp.pl/21565749/30092015-1800 (relacja od 18:50).

 

Foto. Euzebiusz Niemiec