Aktualności

Aktualności
Lazur na Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu!

Lazur na Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu!

W dniach 27 lutego-1 marca w Hali Stulecia we Wrocławiu odbyły się 7 Międzynarodowe Targi Turystyczne. Ich uczestnikiem była SM LAZUR.


Podczas imprezy zwiedzający mogli poznać najnowsze oferty turystyczne i uczestniczyć w specjalnych wydarzeniach takich jak cieszący się z roku na rok coraz większą popularnością Festiwal Podróżników, a także Festiwal Kulinarny czy Strefa Małego Podróżnika.
Odbyło się również II Grand Prix Sommelierskie, podczas którego znawcy wina walczyli o tytuł najlepszego sommeliera.
Gościem specjalnym tegorocznego festiwalu był Joseph Seeletso, juror programu kulinarnego „Top Chef ”. Była więc niepowtarzalna okazja, aby na żywo zobaczyć jego sposoby na przyrządzanie wyśmienitych dań. Inspiracje Afryką spotykały się w nich z kuchnią polską i regionalnymi produktami m.in. serami pleśniowymi Lazur. Odbyła się również konferencja z jego udziałem dotycząca turystyki kulinarnej. Znany kucharz zachęcał nie tylko do podróżowania, ale również traktowania nowych smaków jako swego rodzaju pamiątek z podróży.
Gośćmi specjalnymi tegorocznych targów byli m.in.: Aleksander Doba, któremu National Geographic przyznało niedawno tytuł Podróżnika Roku, a także Beata Pawlikowska i najmłodsza reporterka świata, 8-letnia Nela. Pasjonaci podzielili się z odwiedzającymi niesamowitymi historiami ze swoich podróży. Równolegle do spotkań poświęconych opowieściom o podróżach odbył się Festiwal Kulinarny. Bo podróże to nie tylko dalekie wyprawy, ale też egzotyczne smaki. Na stoisku SM Lazur, jak zawsze, można było skosztować serów pleśniowych oraz serów zapiekanych w cieście naleśnikowym podawanych z miodem i sosem bakaliowym.