Aktualności

Aktualności
Smakuj życie w zdrowym stylu!

Smakuj życie w zdrowym stylu!

Smakuj życie w zdrowym stylu to najświeższy projekt kulinarny przyGOTOWANY przez Lazur.


Z doświadczenia wiemy, że temat drugiego śniadania do szkoły to wyjątkowo twardy orzech. Brak pomysłów, co zaSERwować naszym pociechom sprawia, że w rezultacie dzień w dzień pakują do plecaków kromki, kanapki, skibki i sznytki, które najczęściej… wracają z powrotem do domu.

 

Wypowiedzieć wojnę śniadaniowej nudzie

Wierzymy, że dzięki produktom mlecznym dzieci mogą się naprawdę zdrowo rozsmakować w drugim śniadaniu :-)

Mleko, sery żółte, jogurty, twarogi, maślanki i kefiry to przecież nieograniczona ilość kulinarnych możliwości i nieocenione źródło białka, wapnia i fosforu, jak również magnezu, potasu i sodu oraz witamin z grupy B, a także A, D i E, czyli składników odżywczych, które dodadzą uczniom energii do nauki.

 

Zamiast sznytek, kromek i skibek

Wgryźliśmy się więc w temat drugiego śniadania i przygotowaliśmy przepisy. Tradycyjne kanapki wymieniliśmy na gofry na maślance, a serową pizzą i slow-burgerem z podwójnym serem w poręcznych wersjach mini pysznie zastąpiliśmy śmieciowe przekąski. Tym, co na diecie, zaproponowaliśmy (fit)słoik pełen aksamitnego jogurtu i sera, a niezdecydowanym – naleśniki z serowym nadzieniem na słono i słodko.

 

Jakby smaku było mało

W naszych przepisach przemyciliśmy różne, niekoniecznie lubiane przez dzieci warzywne (i nie tylko) dodatki, jak choćby kapusta pekińska, rukola, pomidorki koktajlowe i natka pietruszki, które zdecydowanie podkręciły smak mlecznych produktów.

 

Bo jeśli nie młodzi, to kto?

Do współpracy przy projekcie Smakuj życie w zdrowym stylu i wspólnej sesji zdjęciowej z naszymi propozycjami drugiego śniadania zaprosiliśmy młodych sportowców drużyny MUKS AMBER Kalisz – bo kto, jak nie rówieśnicy lepiej zachęci dzieci i młodzież w wieku szkolnym do zmiany nawyków żywieniowych?

 

Przy wspólnym stole

W miniony piątek, 16 listopada, do wspólnego testowania naszych przepisów pod okiem znakomitego szefa kuchni – Sebastiana Olmy, zaprosiliśmy zaprzyjaźnione Redakcje oraz... redakcyjne Dzieci, bo przecież projekt Smakuj życie w zdrowym stylu stworzony został właśnie z myślą o nich!

Czas na przerwę i na (mleczne) drugie śniadanie!

 

Przepisy znaleźć można na www.kuchnialazur.pl w zakładce Przekąski.

 

d> 
     
             
     
           
     
             
 td>    
             
     
             
     
             
     
           
     
             
     

 

le>

 

   
       

 

Projekt dofinansowany został z Funduszu Promocji Mleka