Aktualności

Aktualności
Ogrody Wina z Lazurem

Ogrody Wina z Lazurem

3 czerwca Lazur gościł na degustacyjnym garden party w Dworze Sieraków na imprezie Ogrody Wina. 4 Salon Degustacyjny. Event cieszy się rangą największego i jednego z najciekawszych wydarzeń winiarskich w regionie krakowskim.


Tegoroczna edycja była okazją do świętowania 20-lecia Domu Wina, pierwszego polskiego klubu winiarskiego. Na uroczysty jubileusz w Dworze Sieraków ściągnęli goście z całego świata – od Europy po Nową Zelandię, w sumie ponad 30 winiarzy. Gościem honorowym spotkania był Robert Bower, producent Porto z firmy Fonseca.

Wino to idealne towarzystwo dla szlachetnych serów pleśniowych Lazur, toteż na wydarzeniu nie mogło zabraknąć naszego firmowego stoiska. Sery Lazur cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczestników imprezy, którzy nie tylko degustowali, ale i chętnie pytali o zasady łączenia serów pleśniowych z winami oraz o ich kulinarne zastosowanie.

Po komentowanych degustacjach, na górnym tarasie parku, odbyła się wspólna kolacja oraz losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów – jednym z nich była SM Lazur. Party zwieńczył pokaz teatru ognia.