Aktualności

Aktualności
Lazur z Orłem "Wprost"

Lazur z Orłem "Wprost"

"Lazur" jest laureatem Nagrody Głównej Orła Polskiego Rolnictwa, przyznawanej przez wydawcę i redakcję tygodnika "Wprost". Wyróżnienie odebrał, podczas gali w poznańskim Sheratonie, prezes spółdzielni, Jerzy Krzak.


Uroczystość odbyła się w ostatnią środę, 12 lutego. Prezes skalmierzyckiego "Lazura" podziękował za przyznane spółdzielni wyróżnienie. - Orła Polskiego Rolnictwa otrzymujemy w szczególnym dla nas czasie – mówił podczas gali prezes Krzak. - W ubiegłym roku świętowaliśmy bowiem dziewięćdziesiątą rocznicę powstania spółdzielni, której wyroby są dziś znane na całym świecie. "Lazur" nie jest żadnym korporacyjnym gigantem, a swój sukces zawdzięcza przede wszystkim konsekwencji i ciężkiej pracy lokalnych producentów, którzy są dumni, współtworząc bardzo solidną i powszechnie rozpoznawalną markę. Orzeł Polskiego Rolnictwa niezwykle cieszy ale i zobowiązuje, czego jestem świadom. Dlatego obiecuję, że dołożymy wszelkich starań, by przez następnych dziewięćdziesiąt lat nie zawieść kapituły przyznającej te zaszczytne wyróżnienia!     

 

Orły "Wprost" przyznawane są z rekomendacji m.in. Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa firmom, które wnoszą szczególny wkład w rozwój regionalnej i krajowej gospodarki. - To nagroda dla tych, Którzy na co dzień dbają o Rzeczpospolitą nie tylko w wielkich dziełach i czynach, ale w drobnych z pozoru decyzjach i działaniach, które w codziennych zmaganiach tworzą kształt dzisiejszej Polski - Można przeczytać na stronie poświęconej wyróżnieniu.

 

Orły "Wprost" przyznawane są od 2016 roku. Tegoroczna gala odbyła się w ramach piątej edycji przedsięwzięcia.