Aktualności

Aktualności
PIKNIK POZNAJ DOBRĄ ŻYWNOŚĆ - PRAWDZIWE ŚWIĘTO POLSKIEJ ŻYWNOŚCI

PIKNIK POZNAJ DOBRĄ ŻYWNOŚĆ - PRAWDZIWE ŚWIĘTO POLSKIEJ ŻYWNOŚCI

W sobotę 16 maja odbyła się 12. edycja pikniku Poznaj Dobrą Żywność, organizowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.


W sobotę 16 maja odbyła się 12. edycja pikniku Poznaj Dobrą Żywność, organizowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Piknik Poznaj Dobrą Żywność to prawdziwe święto polskiej żywności. Odbył się na rozległym terenie przed Pałacykiem Rektorskim SGGW w Warszawie. W otwartej dla wszystkich odwiedzających imprezie uczestniczyło ponad 120 wystawców posiadających produkty ze znakiem Poznaj Dobrą Żywność, uczestniczących w krajowych i unijnych systemach jakości, wytwarzających produkty tradycyjne, regionalne i ekologiczne. W programie pikniku znalazły się pokazy kulinarne, wystawa zabytkowych maszyn rolniczych, oferty gospodarstw agroturystycznych, a także mini ZOO ze zwierzętami hodowlanymi. Dla najmłodszych przygotowano wiele zabaw i gier związanych z żywnością.

Stoisko SM Lazur jak co roku cieszyło się dużym zainteresowaniem. Przygotowaliśmy bogatą ofertę gastronomiczną, m. in.
degustacje serów oraz pokazy kulinarne, które prowadził Krzysztof Szkudlarek – kucharz restauracji. Można było spróbować serów
zapiekanych w cieście naleśnikowym oraz sałatki z awokado z serem Lazur Błękitny.